Diaconul: Domnului să ne rugăm. Citeţul: Doamne, miluieşte.
Preotul:
Mulţumim Ţie, Stăpâne, lubitorule de oameni, Împăratul veacurilor şi Dătătorul bunătăţilor, Care ai stricat peretele cel din mijloc al vrajbei şi ai dat pace neamului omenesc; Cel ce şi acum ai dăruit pace robilor Tăi (N), înrădăcinează întru ei frica Ta şi dragostea unuia spre altul o întăreşte; stinge toată vrajba; îndepărtează dintre ei toate îndemnurile
spre dezbinare. Că Tu eşti pacea noastră şi Ţie slavă înălţăm, Tatălui şi Fiului şi Sfântului Duh, acum şi pururea şi în vecii vecilor.
Citeţul: Amin
- Today's visitors: 0
- Today's page views: : 0
- Total visitors : 1,879
- Total page views: 2,201

